هدف از تاسیس هنرستان صدا وسیما

در جهان امروز رسانه ها اعم از دیداری ،  شنیداری و نوشتاری نقش گسترده ، حساس و سرنوشت سازی در تغییرات و چگونگی مناسبات سیاسی, فرهنگی ، اجتماعی و حتی اقتصادی ایفا می نمایند. انجام نقش چنین حساس و پر اهمیت در دامنه ای به گستردگی جهان ، وابستگی بسیار نزدیک و تنگاتنگی با اندیشه ونحوه تفکر افراد جامعه و تغییر نگرش در دید انها در آثار هنری دارد که تمامی رسانه های معتبر نقش خود را بر اساس ان تنظیم می کنند که به همین دلیل مهارت های هنری و هنرمندانی که در زمینه های مختلف فعالیت می کنند می توانند با گستره عمیق و ژرف همراه با تعهد درنیل به اهداف مورد نظر نقش به سزایی داشته باشند.

در این راستا سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به منظور تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص اقدام به تاسیس هنرستان صدا و سیما در مقطع متوسطه نموده تا با تربیت و جذب نیرو به اهداف خود نایل آید , رشته انیمیشن از تخصص های مورد نیاز  جهت نیل به اهداف مذکور می باشد.

هنرستان صدا وسیما در سال 82 تاسیس و به عنوان اولین هنرستان در رشته انیمیشن در سطح کشور معرفی گردید که هر ساله تعدادی هنرجو در این رشته فارغ التحصیل می شوند که تعدادی از این عزیزان جذب کار و تعدادی هم با ورود به دانشگاه و مراکز اموزش عالی پا در در دنیای تخصصی تر این رشته می گذارند. این رشته به عنوان شاخه ای از رشته سینما این امکان را فراهم می اورد که با یادگیری مهارتهای مورد نیاز سینمای انیمیشن چون متحرک سازی ،استوری برد (story board) ، لی اوت(lay out)  ، طراحی ،  کامپیوتر، عکاسی،  گرافیک، فیلمنامه نویسی،عروسک سازی ، ساخت دکور، فیلم سازی ، تدوین ، بازیگری و ... به عنوان متخصصینی با مهارت در زیر شاخه های انیمیشن در سطح کشور مطرح باشند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به هنرستان صدا و سیما می باشد .